De Padelbouwers bouwen een complete sportieve belevenis
Wie de ontwikkelingen rond padel de afgelopen jaren heeft gevolgd, weet dat de sport in Nederland een enorme vlucht heeft genomen. Achter die groei staan ook bedrijven die zich in korte tijd hebben ontwikkeld tot belangrijke spelers in de markt. De Padelbouwers zijn daar een opvallend voorbeeld van. Henk Lamar en Vincent Korf begonnen in 2024 met hun onderneming en realiseerden al in hun 1e jaar 2025 al meer dan 45 padelbanen. Daarbij leveren ze niet alleen banen, maar complete padellocaties.

Het verhaal van De Padelbouwers begint eigenlijk op vakantie in Italië. Lamar, die zijn hele leven tennis heeft gespeeld en vroeger tennistrainer was, kwam daar toevallig in contact met Italian Padel, de grootste Italiaanse producent van padelbanen. Het contact leidde tot een samenwerking. Henk Lamar: “Italian Padel was op zoek naar een agent voor Nederland en Duitsland.” In september 2024 werd De Padelbouwers opgericht.
Van verschillende banen tot luxe uitvoeringen
Een van de pijlers van De Padelbouwers is het brede aanbod aan padelbanen. Klanten kunnen kiezen uit verschillende uitvoeringen en afwerkingen. De staalconstructies kunnen bijvoorbeeld in verschillende RAL-kleuren worden uitgevoerd. Ook zijn er luxe en panoramische varianten en zijn er mogelijkheden om een baan visueel aan te laten sluiten bij de omgeving.
Van tennis naar padel
Voor tennisverenigingen is padel inmiddels eveneens een belangrijke manier om toekomstperspectief te creëren. Lamar ziet dat veel verenigingen onder druk staan en door padel nieuwe leden kunnen aantrekken. “We hebben bijvoorbeeld bij een kleine club met drie tennis en nog tachtig leden, twee padelbanen neergelegd. Nog voordat ze open gingen, was het ledental naar 250 gegroeid en hadden ze een ledenstop.”
De Padelbouwers begeleiden klanten bovendien bij het vergunningstraject. Dat wordt volgens Lamers steeds belangrijker, omdat regelgeving rond geluid, ruimtelijke inpassing en vergunningen ingewikkelder wordt.
Complete accommodatie-units
Het bedrijf kan naast de banen complete units leveren met onder meer kleedkamers, douches, kantoren, bars en andere voorzieningen. Daar kunnen ook vendingmachines onderdeel van zijn. Daarmee hoeft een opdrachtgever niet voor ieder onderdeel een andere leverancier in te schakelen.
Indrukwekkende referenties
Een goed voorbeeld is het project bij NTC de Kegel in Amstelveen op het terrein van de KNLTB. In opdracht van Padel Mate Club, werd een hal met zeven padelbanen gerealiseerd, inclusief een hospitalityunit van 80 vierkante meter met kantoor en dakterras. Ook bij andere grote projecten werden complete voorzieningen geleverd.
Het paradepaardje is het Passie Center in Breukelen. Daar kwamen negentien indoor padelbanen, aangevuld met units voor kleedkamers en douches. Zelfs een kinderopvang en een bar werden als unit gerealiseerd.
Een ander omvangrijk project was The Cage Padel in Leiderdorp. Daar werden acht banen aangelegd, inclusief een complete kleedaccommodatie, een shop en een clubhuis met dakterras. “In anderhalve maand hebben we dat daar neergezet.”
Padelcovers voor buitenlocaties
De derde tak van de onderneming is de padelcover. Het is een overkapping die buitenbanen beschermt tegen weersinvloeden. Daarmee speelt het bedrijf in op een typisch Nederlands probleem. Regen, wind en bladeren kunnen het gebruik van een buitenbaan flink beperken.
Voor commerciële clubs kan dat bovendien direct financiële gevolgen hebben. “Het regent hier te vaak en voor de commerciële clubs is de inkomstenderving natuurlijk heel erg hoog.” Een bestaande overkapping kan volgens Lamar daarom een relatief eenvoudige manier zijn om de bespeelbaarheid van banen te vergroten.
De Padelbouwers ontwikkelde de oplossing samen met Kroftman uit Babberich. Waar bij andere bouwers het bedekken van een buitenbaan 80.000 euro kan kosten, moet de padelcover bij De Padelbouwers rond de 40.000 euro op de markt komen. Daarmee richt het product zich op locaties waar een complete hal financieel of ruimtelijk niet aantrekkelijk is.
Prefab betonvloer maakt tijdelijke banen echt mobiel
De vierde pijler is een ontwikkeling die vooral interessant is voor tijdelijke en commerciële locaties. De Padelbouwers ontwikkelde samen met Ripstaal uit Oss, een mobiele prefab betonvloer waarop de padelbanen kunnen worden geplaatst. Dat idee ontstond vanuit locaties waar grond slechts tijdelijk beschikbaar is. Bij de Suikerfabriek in Groningen kunnen de vijf banen een beperkte periode blijven staan, waarna de locatie een woonbestemming krijgt. Traditionele grondwerkzaamheden en betonnen funderingen zijn dan een forse investering die achterblijft wanneer de banen worden weggehaald.
“Als je weet dat de grondwerkzaamheden gemiddeld 35.000 euro kosten voor de vloer, de ringfundering en drainage om het water weg te laten lopen, dan is dat 175.000 euro wat achter blijft in de grond als de padelbanen en de kleedkamerunits worden verplaatst.Geld dat je eigenlijk weggooit.”
De oplossing bestaat uit een stalen frame die wordt volgestort met drainbeton. De vloer bestaat uit elf elementen die aan elkaar worden gekoppeld. Wanneer een baan moet worden verplaatst kan de vloer dus ook worden meegenomen.
Daarmee heeft De Padelbouwers in korte tijd vier duidelijke pijlers ontwikkeld. Verschillende soorten padelbanen, complete accommodatieunits, padelcovers en een mobiele prefab betonvloer. Het totaalconcept maakt het bedrijf interessant voor zowel verenigingen als commerciële exploitanten, recreatieparken en tijdelijke locaties.
Sinds januari 2026 wordt bovendien gewerkt met een eigen Nederlandse bouw- en montageploeg. De eerste banen werden nog met monteurs uit Spanje gebouwd, maar De Padelbouwers koos vervolgens bewust voor eigen Nederlandse monteurs. Dat zorgt voor kortere lijnen, betere communicatie en meer grip op de uitvoering.
De ambities zijn daarmee duidelijk. De Nederlandse padelmarkt is volgens Lamar nog lang niet verzadigd. Hij verwijst naar prognoses waarin het aantal banen in de komende 5 jaar kan verdubbelen tot ca.8000 banen. Tegelijkertijd dient zich al een vervangingsmarkt aan voor kunstgras, glas en andere onderdelen van bestaande banen.
De Padelbouwers wil die ontwikkeling vanuit één gedachte tegemoet treden. Niet alleen een padelbaan bouwen, maar een complete oplossing bieden. Van de eerste schets en vergunning tot de baan, vloer, overkapping, kleedkamer, clubhuis en vendingmachine. “Wij creëren een complete beleving, zowel voor de padellers als voor het publiek, dat bij de door ons gerealiseerde accommodaties op de eerste rang zit om het padellen te volgen.”
Voor meer informatie bel de Padelbouwers op +3185 115 5168 of kijk op www.depadelbouwers.nl
Lees meer in de tweede editie van het Padelgids.nl Magazine!
Vond je dit artikel interessant? Dit artikel komt uit de de tweede, en meest recente, editie van het Padelgids.nl Magazine. Boordevol tips, interviews en het laatste padelnieuws.