PERSBERICHT – WESTERBORK, 22 AUGUSTUS 2025

WESTERBORK – Padel van werelds niveau in het hart van Drenthe. Van 28 tot en met 31 augustus staat Westerbork in het teken van het Kurk24 FIP Bronze toernooi, waar de beste spelers van Nederland het opnemen tegen internationale sterren. Meer dan 100 spelers uit ruim twintig verschillende landen en vanuit vier continenten hebben zich ingeschreven. Met daar bovenop een verrassende wildcard in het deelnemersveld, belooft het toernooi een sportfeest te worden dat padelliefhebbers niet mogen missen.
Internationale krachtmeting
De internationale allure van het toernooi blijkt direct uit de deelnemerslijst: het Spaanse duo Antonio Fernández en Pablo García Rodrigo is als eerste geplaatst. Daarnaast behoren onder meer de Italiaanse routinier Simone Cremona met zijn Argentijnse partner Dylan Cuello, en het Portugese koppel Antonio Luque en Diogo Jesus tot de favorieten.
Ook bij de vrouwen is de internationale top aanwezig, met onder meer de Duitse Victoria Kurz, de Britse Tia Norton en de Argentijnse Daiara Valenzuela. Daarmee strijkt in Westerbork een deelnemersveld neer waarin zelfs spelers uit de top 100 van de wereld meedoen.

Internationale krachtmeting

De internationale allure van het toernooi blijkt direct uit de deelnemerslijst: het Spaanse duo Antonio Fernández en Pablo García Rodrigo is als eerste geplaatst. Daarnaast behoren onder meer de Italiaanse routinier Simone Cremona met zijn Argentijnse partner Dylan Cuello, en het Portugese koppel Antonio Luque en Diogo Jesus tot de favorieten. 

Ook bij de vrouwen is de internationale top aanwezig, met onder meer de Duitse Victoria Kurz, de Britse Tia Norton en de Argentijnse Daiara Valenzuela. Daarmee strijkt in Westerbork een deelnemersveld neer waarin zelfs spelers uit de top 100 van de wereld meedoen.

 

“We mogen ongelooflijk trots zijn dat spelers van dit kaliber naar Westerbork komen. Het deelnemersveld laat zien dat ons toernooi meteen op het hoogste internationale niveau meetelt. We zetten ons met de eerste editie van dit toernooi direct op de kaart!”  Toernooidirecteur Marc Brouwer

 

Nederlandse top is goed vertegenwoordigd

Niet alleen internationaal, ook nationaal is het deelnemersveld indrukwekkend. Bij zowel de mannen als de vrouwen is bijna de volledige Nederlandse top 10 van de partij. 

Bij de mannen zijn de ogen gericht op Thijs Roper, Youp de Kroon, Sten Richters en Julian Prins. De sterkste vier Nederlandse padellers op dit moment, volgens de KNLTB-ranglijst. Maar ook van de padellende tweeling Kai Groen en Mats Groen wordt veel verwacht.

Bij de vrouwen geldt hetzelfde: ook daar komen de sterkste Nederlandse speelsters in actie. Marcella

Koek, Stephanie Weterings en Bo Luttikhuis vormen de top drie van Nederland, zij komen ook naar Westerbork. De Nederlandse nummer 1, Marcella Koek speelt met de sterke Duitse Victoria Kurz. Dit duo is daarmee als eerste geplaatst voor het toernooi. Stephanie Weterings, de Nederlandse nummer twee, speelt met de Engelse Tia Norton.

Met de Nederlandse top aanwezig, krijgen we spannende ontmoetingen tussen de nationale elite en internationale sterren.

“Voor de fans is dit een unieke kans: je ziet de beste Nederlandse spelers het opnemen tegen wereldtoppers.

Dat belooft onvergetelijke wedstrijden. Dit is geweldige inspiratie voor iedereen die padel speelt of de ambitie heeft om dat te gaan doen.” 

Voorzitter Erik-Jan Brunninkreef van RC Westerbork

 

Een verrassende wildcard: Arjen Robben!

Opvallend in de deelnemerslijst is de wildcard voor Arjen Robben. De voormalig voetballer van onder meer FC Groningen, PSV, Bayern München en het Nederlands elftal heeft zich de afgelopen jaren volledig op padel gestort en doet dat op een verrassend hoog niveau. 

Samen met zijn partner Werner Lootsma komt Robben in actie in de kwalificaties, met als doel een plek in het hoofdtoernooi te veroveren. 

“Fantastisch dat we spelers uit vier verschillende continenten hier samen kunnen brengen. Dit is echt uniek voor Westerbork en eigenlijk heel Noord-Nederland.” De andere toernooidirecteur: Mark Brouwer

 

Tijdens de kwalificaties komen meer noorderlingen in actie. Zo spelen ook de Groningse duo's Ralph Boekema & Mark Veldmate en Tijn Bokma & Jort Nijdam op de donderdag. De sterkste vier duo’s stromen vanuit de kwalificatie door naar het hoofdtoernooi dat bij de mannen op vrijdag begint. 

In dat hoofdtoernooi vinden we ook de in Groningen geboren Ids Hannema. Hij komt samen met Nikander Damianos sowieso uit in het hoofdtoernooi. Hannema speelt in Westerbork een thuiswedstrijd, aangezien hij als padelleraar is verbonden aan RC Westerbork.

 

Toernooi van dit formaat is primeur voor Noord-Nederland

Het Kurk24 FIP Bronze Westerbork maakt deel uit van de Cupra FIP Tour, de officiële wereldtour van de Internationale Padel Federatie. Spelers strijden er niet alleen om prijzengeld, maar ook om punten voor de wereldranglijst. Daarmee is het toernooi een belangrijke opstap voor spelers die hogerop willen in de mondiale padelhiërarchie. Voor Noord-Nederland is het bovendien een primeur: nooit eerder vond in deze regio een FIP Bronze plaats, waardoor Westerbork zich mag meten met internationale padelsteden als Barcelona, Sydney en Dubai.

 

Beleving voor publiek en fans

Het FIP Bronze Westerbork is niet alleen topsport, maar ook een evenement voor iedereen. Bezoekers kunnen vier dagen lang genieten van spannende wedstrijden, muziek, horeca en een bruisende toernooisfeer. Het hoofdtoernooi bij de mannen start op vrijdag, bij de vrouwen op zaterdag. Op vrijdagavond staat er bovendien een groot feest op het programma. Wie niet live aanwezig kan zijn, hoeft niets te missen: de wedstrijden zijn te volgen via KNLTB TV.

 

Volg het nieuws

De exacte programmering en namen van deelnemende topspelers worden binnenkort bekendgemaakt. Blijf op de hoogte via https://www.rcwesterbork.nl of volg ons op Facebook en Instagram.